Tvarumas su Saint-Gobain

Saint-Gobain tvarumas

Tvarumas su Saint-Gobain

Green buildings

Šiame puslapyje pasakojame apie tvarius pastatus (green buildings), žaliųjų pastatų sprendimus bei tvarią statybą su Saint-Gobain. Brošiūrose aptariame LEED sertifikatų, BREEAM sertifikatų reikalavimus, pateikiame EPD deklaracijas bei kitą naudinga informaciją tvarių pastatų vystytojams, projektuotojams, vertintojams.

Tvari statyba

Mes visi mėgstame būti gamtoje, tačiau žmonės visame pasaulyje didžiausią savo laiko dalį, net 90%, praleidžia vidaus aplinkoje: kiekvieną dieną mes miegame, dirbame, valgome, mokomės, apsiperkame ir dažnai pramogaujame pastatuose. Todėl pasaulyje tvarumas tampa vienu svarbiausiu faktoriumi apibrėžiant „kokybiškus pastatus“, kurie sukuria sveiką aplinką žmogui ir mažina neigiamą poveikį gamtai. Žmonija nenustos vartoti ir gerinti savo gyvenimo sąlygas, bet tai reikia daryti atsakingai, nes žemės resursai yra riboti.

Europos ir Šiaurės Amerikos šalyse, Australijoje ir kitose stipriose ekonomikose projektuojant, statant ir naudojant pastatus ypatingai didelis skiriamas dėmesys tvariems principams (žaliųjų pastatų sprendimai) ir technologijoms tampa norma. Tvarūs pastatai (green buildings) pasižymi aukštu energetiniu efektyvumu, suvartoja mažai energijos – tiek šilumos, tiek elektros. Tokių pastatų konstrukcijai ir apdailai naudojamos tvarios medžiagos, turinčios itin mažą arba visai neturinčios neigiamo poveikio gamtai. Tvariuose pastatuose sukuriama komfortiška ir sveika aplinka, kurioje miela būti, gyventi, dirbti. Tokiose erdvėse žmonės yra kūrybingesni, aktyvesni ir produktyvesni. Tvarūs pastatai apima tris tvarumo aspektus – ekonominį, socialinį ir aplinkosauginį – ir yra integruoti į supančią natūralią aplinką bei visuomenę.

Tvarios statybos (green construction) su Saint-Gobain!

Saint-Gobain indėlis

  • Įmonė Saint-Gobain yra pasaulinė gyvenamojo būsto ir statybos rinkų lyderė daugelyje sričių. Mes kuriame ir tiekiame produktus, gerinančius pastatų eksploatacines savybes bei gyvenamąją ir darbo aplinką. Šie gaminiai skirti šiuolaikinės visuomenės poreikiams tenkinti, tačiau nesukelia neigiamų pasekmių ateities pasauliui. Beveik trečdalis mūsų parduodamų produktų yra tiesiogiai naudingi aplinkai visų pirma tuo, kad jie didina energijos vartojimo efektyvumą.
  • Gamindami ir platindami produktus stengiamės gerbti žmonių teises ir tausoti planetą, todėl mūsų tikslas – iki minimumo sumažinti gamtos išteklių eikvojimą, skatinti medžiagų perdirbimą ir atkūrimą bei užtikrinti darbuotojų sveikatą ir gerovę.
  • „Saint-Gobain“ žaliųjų pastatų sprendimai buvo pasitelkti statant daugelį BREEAM, LEED sertifikuotų pastatų (BREEAM certification, LEED silver certification, LEED gold certification, LEED certification) naudojant ISOVER, GYPROC, RIGIPS, WEBER, ECOPHON gaminius. Mūsų bendrovė siekia tapti tvarių pastatų (sustainable buildings) statybos tendencijos kūrėja įvairiose srityse: energijos vartojimo efektyvumo mažinant pastatų energijos poreikius, patogumo gyventojams ir atsakomybės aplinkai vykdant produktų gyvavimo ciklo analizę.
Saint-Gobain tvarumas

 

Tvarių pastatų sertifikavimo sistemos

Mūsų tvarumo partneriai