Instaliacijos montavimas

Paskelbta 18.05.2021 - atnaujinta: 15.06.2021

Elektros laidai

Elektros laidai pertvarose yra klojami po plokščių montavimo iš vienos atraminės konstrukcijos pusės ir prieš užpildant mineraline vata. Šioje vietoje sienos vidų užpildantis vatos sluoksnis neturėtų būti per daug suspaustas. CW statramsčių apatiniame ir viršutiniame galuose yra H formos išpjovos kabelių pralaidoms. Kabelių ir laidų ryšuliai, vedami sienoje, neturėtų būti didesni nei gamykloje suformuotos išpjovos.

Elektros laidai

Elektros instaliacija turėtų būti  atliekama laikantis galiojančių teisės  aktų, standartų ir reglamentų.

Sanitariniai įrenginiai

Montuojant hidraulinius įrenginius pertvarose, atminkite, kad profiliuočių viduje gali būti vedami ne didesni kaip pusės statramsčio pločio skersmens vamzdžiai. Kanalizacijos vamzdynai pravedami, naudojant specialiąsias konstrukcijas, vadinamas instaliacinėmis sienomis. Paprastai, montuojant tokią sieną, naudojami CW 50 profiliuočiai, taip sumažinant sienos storį. Siekiant užtikrinti tinkamą stabilumą, statramsčiai iš abiejų sienos pusių sujungiami tarpusavyje 30 cm aukščio gipskartonio juostomis, išdėstytomis kas 1/3 sienos aukščio.

Nenupjaukite profiliuočių, kad galėtumėte pravesti vamzdžius.

Dažniausiai naudojama dvisluoksnė plokščių danga, tik sienos, kurios nebus apkrautos sanitarininiais įrenginais  ir nebus aptaisomos keraminėmis plytelėmis, gali būti dengtos vienu sluoksniu. Iš patalpų, kuriose yra daug drėgmės, pusės naudokite GKBI plokštės abiejuose sluoksniuose.

Montuojant sanitarinę įrangą, reikia naudoti specialius tvirtinimo stovus, kurie perima didelę apkrovos dalį, sumažindami sienos deformaciją. Vamzdžių tvirtinimas prie stovų, naudojant apkabas ir laikiklius su guminėmis tarpinėmis, sumažina iš sanitarinės armatūros sklindančio triukšmo perdavimą.

Šalto vandens vamzdžiai turi būti izoliuoti, kad būtų išvengta kondensato. Mineralinės vatos izoliaciją rekomenduojama naudoti ant viso vidinio paviršiaus, iš abiejų instaliacinės sienos pusių.