Hero Image
Image
XRAY plokštė
Rentgeno spinduliai
3 min

X-Ray protection - Nuo rentgeno spinduliuotės apsaugančių bešvinių plokščių sistema

Paskelbta 06.04.2021 - atnaujinta: 04.04.2022

X-Ray Protection – tai visiškai bešvinių nuo rentgeno spindulių apsaugančių plokščių sistema, kurią sudaro specialiai sukurta mineralinė plokštė, pagaminta naudojant rupų bario sulfatą. Naudojant kartu su „ProMix X-Ray“ siūlių glaistu, kurio sudėtyje taip pat yra bario sulfato, X-Ray Protection plokštės yra tinkama sienų ir lubų dangų sistema sveikatos priežiūros įstaigose, kur reikia užtikrinti rentgeno spinduliuotės ekranavimą.

XRAY protectionX-Ray protection

X-Ray Protection ne tik užtikrina sertifikuotą ir patikimą sienų ir grindų dangų teikiamą apsaugą nuo rentgeno spindulių, tačiau yra labai atsparios ugniai ir gerai garsą izoliuojančios gipso kartono plokštės, kurias nesunku montuoti ir kurios puikiai tinka rentgeno įrangos naudojimo vietose. Bario sulfatas yra natūralus inertinis mineralas, pasižymintis išskirtinėmis savybėmis absorbuoti ir išsklaidyti rentgeno spinduliuotės elektromagnetinę energiją.

X-Ray Protection plokštė ir „ProMix X Ray“ siūlių glaistas palyginti su švinu yra saugūs produktai. Visa informacija apie medžiagų saugą pateikta atitinkamų gaminių saugos duomenų lapuose, kuriuos galima gauti susisiekus su Gyproc specialistais. X-Ray Protection plokštės, kurių sudėtyje yra bario sulfato, aplinkos požiūriu panašios į gipso plokštes, todėl šį gaminį galima visiškai perdirbti taikant gipso kartono plokščių gamybos procesą.

XRay protection

Svarbiausių privalumų apžvalga

XRAY plokštė

Kaip X-Ray Protection apsaugo nuo rentgeno spindulių?

Dangų sistema X-Ray Protection veikia kitaip negu tradicinės švino dangos, kurios turi būti kruopščiai sumontuotos naudojant papildomas švino juostas ties jungtimis, atramomis ir rentgeno spindulių apsauginių ekranų perimetruose, o tvirtinimo elementai taip pat turi būti padengti švinu – tik taip galima užtikrinti veiksmingą švino apsaugą nuo rentgeno spindulių. X-Ray Protection – tai paprastesnis būdas tinkamai apsisaugoti nuo rentgeno spinduliuotės. Ši sistema sugeria ir išsklaido rentgeno spindulių elektromagnetinę energiją, todėl ją kur kas paprasčiau montuoti. Kita vertus, vis tiek svarbu, kad montavimo darbus atliktų specializuotas rangovas, laikydamasis vietinių norminių dokumentų ir montavimo rekomendacijų – taip užtikrinamos reikiamos sumontuotos sistemos specifikacijos ir numatytoji apsauga nuo rentgeno spindulių, atsižvelgiant į rentgeno spinduliuotės šaltinį.

Rentgeno plokste

X-Ray Protection plokštė ir siūlių glaistas buvo nepriklausomai patikrinti ir Anglijos visuomenės sveikatos radiacinės metrologijos grupės sertifikuoti kaip atitinkantys švino eksploatacines savybes pagal tarptautinį standartą IEC 61331-1:2014. Eksploatacinės savybės gamybos proceso metu griežtai stebimos ir užtikrinamos pasitelkiant kokybės užtikrinimo sistemą ISO 9001 bei pasaulinės klasės gamybos procedūras, taikomas visuose „Saint-Gobain Gypsum“ gamybos procesuose. X-Ray Protection apsaugos nuo rentgeno spinduliuotės charakteristikos gaminių naudingo tarnavimo laikotarpiu nesusilpnėja.

Gyproc XRay Protection

Tam, kad būtų pasiektas nurodytas apsaugos nuo rentgeno spinduliuotės lygis, būtina tinkamai sumontuoti visą rentgeno įrangos apsaugos sistemą, apimančią ir tokių elementų kaip grindys, durys ir langai apsaugą, taip pat atkreipti dėmesį į detales, pro kurias gali susidaryti rentgeno spindulių nuotėkis. Todėl atitinkamas sritis turėtų įvertinti akredituotas ekspertas, o sistemą privalo montuoti specializuotas rangovas.

„Saint-Gobain Gyproc“ patvirtina nurodytas „X-Ray Protection“ plokščių ir „ProMix X-Ray“ arba „GypFill X-Ray Protection“ siūlių glaisto eksploatacines savybes, atitinkančias švino savybes, kurios apibūdintos šioje techninėje brošiūroje, tačiau neprisiima atsakomybės už sumontuotos sistemos suteikiamą apsaugą. Atsakomybę už tai turi prisiimti specializuotas montuotojas, atsižvelgdamas į radiologinės apsaugos specialisto rekomendacijas.

 

Dirbdami su rentgeno įranga jauskitės saugūs!