Tvarumas
3 min

5 būdai geriau išnaudoti erdvę naujos statybos projekte

Paskelbta 23.03.2021 - atnaujinta: 11.11.2021
Erdvė naujos statybos projekte

Jei esate dar svarstymų etape, galite permąstyti visas namų zonas ir susiplanuoti taip, kad turėtumėte daugiau gyvenamosios erdvės. Šiame straipsnyje rasite 5 patarimus, kaip geriausiai išnaudoti erdvę savo namų projekte.

 

Penki būdai geriau išnaudoti erdvę naujos statybos projekte

Išnaudokite stogą

Didžiausia neišnaudota daugelio namų erdvė yra stogas. Jei ten pakanka vietos, tai – ideali erdvė darbo arba svečių kambariui, tačiau net jeigu trūksta aukščio atskiram kambariui, šios erdvės nereikėtų palikti be paskirties. Jeigu namą statote nuo nulio, apgalvokite, kaip suprojektuotas stogas galėtų jums pasitarnauti geriausiai.

Tinkamos grindys ir keletas šviestuvų gerokai padidina bet kurios palėpės panaudojimo galimybes, kad tai nebūtų tik sandėlis, kuriame saugomi vaikų pradinių klasių rankdarbiai. Lubų liukas su integruotomis kopėčiomis – puikus būdas palėpės erdvę padaryti daug prieinamesnę ir naudojamą ištisus metus, o ne tik tada, kai reikia susirasti kalėdines dekoracijas. Jeigu statote vasarnamį, turėtumėte kuo geriau išnaudoti palėpę. Nors palėpės dažniausiai yra per žemos, kad tilptų komoda ar spinta, jos idealiai tinka įmontuojamiesiems baldams, pasižymintiems gudriais talpumo sprendimais, kurie suteiks pakankamai vietos jūsų drabužiams ir aksesuarams, neužimdami miegamojo erdvės.

Penki būdai geriau išnaudoti erdvę naujos statybos projekte

Apsvarstykite galimybę įrengti stumdomąsias duris

Mažesnėse patalpose, tokiose kaip vonia ar sandėliukas, tradicinės varstomosios durys gali pasiglemžti visą erdvę, o stumdomosios durys šią erdvę atlaisvins naudingesniems tikslams. Stumdomosios durys išties pranašesnės, nes ne tik neužima naudingos erdvės kambaryje, bet ir atlaisvina sienas papildomiems baldams ar daiktams. Stumdomosios durys taip pat gali būt naudojamos siekiant atskirti kambarius ir taip pagal poreikį transformuoti mažesnius kambarius į erdvesnius ir didesnius.

Išnaudokite pagalbines patalpas

Išnaudokite pagalbines patalpas

Protingai išnaudokite savo skalbimo patalpą. Baldai nuo grindų iki lubų suteikia daugiau vietos daiktams laikyti, be to, juose galima patogiai susidėti didelius daiktus, kaip antai lyginimo lenta arba grindų šluota. Prietaisus sustatant vieną ant kito atlaisvinama erdvės ant grindų ir jie tampa praktiškesni, kai kuriuos pakeliant iki lengvai pasiekiamo aukščio. Taip pat labai naudingos išstumiamosios lentynos arba skalbinių krepšiai, į lubas arba sienas įmontuojamos džiovyklės, kurios atlieka savo funkciją neužimdamos grindų erdvės.

Stebėkite virtuvės dizaino naujienas

Stebėkite virtuvės dizaino naujienas

Virtuvės dizaino tendencijos nuolat kinta. Vis dėlto stiliaus ir medžiagų madoms kasmet besikeičiant vienas dalykas išlieka – visi visada nori virtuvėje turėti daug vietos daiktams susidėti. Nuo žemės iki lubų išdėstytos spintelės yra puikus būdas susikurti daug vietos daiktams. Jos taip pat gali būti ideali erdvė įmontuojamajai orkaitei ir mikrobangų krosnelei patogiame aukštyje. Dabar labai madingi įeinamieji sandėliukai – taip galite labai pigiai sutalpinti daug daiktų į nedidelę erdvę. Atviros lentynos sandėliuke sudaro per visą patalpos aukštį išsidėsčiusią daiktų laikymo erdvę – ją išnaudodami, išvengsite išlaidų brangioms spintelėms. Ši erdvė taip pat gali būti patogiai paslepiama už vienų durų.

Daugiau virtuvės idėjų rasite mūsų tinklaraščio įraše apie geriausias statybų įkvėpimo paskyras „Instagram“.

Išnaudokite kiekvieną kampelį

Išnaudokite kiekvieną kampelį

Neįtikėtina, kiek daug neišnaudotos erdvės paprastai yra daugelyje namų. Kiekvieną kampelį įvertinkite kaip sandėliavimo galimybę. Palangių poilsio erdvė su spintelėmis po apačia ir įmontuoti baldai palėpėse gali suteikti daug erdvės daiktams, nesugadinant likusio kambario. Viena iš labiausiai neišnaudojamų erdvių yra erdvė po laiptais. Dažniausiai ten pastatomas staliukas arba didelė spintelė, tačiau iš tikrųjų gali tilpti daug daugiau. Pasitelkus vaizduotę, šioje erdvėje galima įrengti namų biurą, integruoti poilsio zoną ar net vyno stovą.

Garethas Boydas yra 2020 Architects“, daugelį apdovanojimų pelniusios Airijos įmonės, kuri dirba su privačiais užsakymais ir planavimu grįstais komerciniais projektais, vadovas.