Ką pasirinkti: paruoštą glaistą arba sausą mišinį ?


Paruošti glaistai


Pliusai: paruošti polimeriniai glaistai į statybos objektą pristatomi kibiruose arba maišuose, juos iškarto galima naudoti. atidarius pakutę, glaistą galima sunaudoti per kelias dienas. Tokie glaistai yra gaminami gamykloje ir visada yra tokios pat sudėties ir kokybės. Objekte nereikalingas vanduo glaisto paruošimui.
Minusai: šie glaistai kietėja džiūdami (t.y. pasišalinant vandeniui), dėl to galimas nedidelis glaisto sėdimas. Glaisto džiūvimo laikas priklauso nuo santikinės oro drėgmės patalpoje ir glaisto storio ir gali trukti nuo 10 iki 48 valandų. Sudėtingas šių glaistų transportavimas ir sandėliavimas žiemos metu, būtina sudaryti sąlygas, kad glaistas neužšaltų.

Sausi mišiniai


Pliusai: sausi mišiniai paprastai gaminami gipso pagrindu ir kietėja vykstant cheminems reakcijoms per 40 - 60 min. Ta savybė leidžia sparčiau atlikti darbus, nes nereikia keleta valandų ar parų laukti, kol glaistas išdžius. Gipsiniai glaistai kietėdami beveik nesitraukia, todėl reikia mažiau glaistymo pataisymų. Sausus mišinius paprasta transportuoti ir sandėliuoti žiemos metu, juos pakanka apsaugoti nuo drėgmės.
Minusai: sausi mišiniai į statybos objektą pristatomi maišuose sausų miltelių pavidale. Prieš naudojimą glaistą reikia paruošti, t.y. reikia pagal ant pakuotės nurodytą instrukciją sumaišyti su vandeniu. Tam tikslui reikia turėti švaraus vandens. Priklausomai nuo vandens ir indo švarumo, paruoštas glaistas gali turėti vis kitokį rišimosi laiką ir kokybę. Kadangi glaistas kietėja vykstant cheminėms reakcijoms, tai jo reikia paruošti tiek, kiek sunaudojama per 40-60 min., nepanaudotas glaistas sukietės ir bus nebetinkamas.