Ar mus dar gali nustebinti gipso kartono plokščių gamintojai?

Vienas iš svarbiausių gipskartonio sistemų montavimo procesų yra plokščių sujungimo siūlių glaistymas. Tokios siūlės turi būti ne tik stiprios, kad maksimaliai sumažintų įtrūkių atsiradimo tikimybę, bet ir lygios, kad paviršius būtų estetiškas. Dažnai glaistymo klaidos išryškėja pasikeitus apšvietimui, šviesos kritimo kampui. Montuojant pertvaras iki 3 m aukščio jokių problemų nekyla, nes tokį aukštį galima uždengti viena ištisa plokšte, taigi nereikia įrenginėti ir horizontalių siūlių. Jei pertvaros aukštis didesnis arba sudėtinga ilgas plokštes pateikti į darbo vietą (pvz., daugiabučiuose jos ne visada telpa į liftą), plokštes reikia jungti, t.y įrenginėti horizontalias siūles.

4 PRO virtuve

Ko gero, daugiausia problemų patiria kabamųjų gipskartonio lubų montuotojai. Montuojant tokias lubas horizontalių siūlių išvengti praktiškai neįmanoma (nebent patalpa labai maža). Norėdami sumažinti horizontalių siūlių skaičių, montuotojai norėtų naudoti kuo ilgesnes plokštes, bet tokių plokščių montavimui reikia daugiau darbo rankų arba specialios plokščių kėlimo įrangos. Geriausia išeitis – 4PRO plokštė. 4PRO plokštė – tai gipskartonio plokštė su keturiomis nuožulniomis PRO briaunomis.

Kartu su „Gyproc“ pardavimų vadovu Vygantu Stankevičiumi pabandėme išskirti pagrindinius naujojo produkto pranašumus.

Pirma, nuožulnios 4PRO plokštės briaunos leidžia pasiekti maksimalų paviršiaus lygumą (nereikia glaistyti viso paviršiaus). „Naudodami 4PRO plokštes, plokščių skersinių briaunų sandūrose išvengsime iškilimo ir tokiu būdu lengviau pasieksime Q3 ar Q4 paviršiaus lygumo klasę, kuri atitiks aukštus estetinius reikalavimus. Standartinių plokščių su stačiomis (trumposiomis) briaunomis naudojimo atveju norint pasiekti Q3 ar Q4 paviršiaus lygumo klasę reikia papildomo paviršiaus glaistymo, o tai reiškia – daugiau laiko ir medžiagų“, – sako pašnekovas.

Aurimas Misiūnas, apdailosgrupe.lt projektų vadovas, 4PRO plokštes išbandė statybinių medžiagų tiekėjo siūlymu. „Bet koks daugiau patirties turintis apdailos specialistas paminės vieną nenuginčijamą faktą – jei plokštuma bus nuolat apšviečiama įvairių šviesos šaltinių, ji privalo būti maksimaliai lygi. Suteikdami garantijas dėl apdailos darbų kokybės ir ilgaamžiškumo, visas gipso kartono plokščių siūles mes privalome armuoti. Geriausiu armavimo variantu tradiciškai buvo laikomas būdas naudojant specialų glaistą ir popierinę juostą, tačiau ji užima nemažai vietos“, – aiškina pašnekovas.

4 pro lubos

Antras privalumas – didesnis sandūrų stiprumas sumažina įtrūkių atsiradimo riziką. 4PRO briaunos suteikia galimybę plokščių sandūras armuoti siūlių juosta, kuri leidžia pasiekti maksimalų siūlių stiprumą. Armavimo juosta yra netoli paviršiaus, didžiausių tempimo įtempių zonoje. Tyrimais nustatyta, kad PRO sandūros siūlių stiprumas yra daugiau nei du kartus didesnis už pjautos (stačios) briaunos – atitinkamai 560 N/m ir 266 N/m.

Trečia, greitesnis ir paprastesnis 4 PRO plokščių siūlių glaistymo procesas leidžia sutaupyti ir laiko sąnaudų. Kaip sako V. Stankevičius, gipskartonio plokštės su pjautomis (stačiomis) briaunomis reikalauja išankstinio jų apdirbimo – briaunos turi būti apipjaustomos peiliu ar apdorojamos specialiu obliuku, po to sudrėkintos, tokių siūlių glaistymui reikia daugiau glaistymo operacijų. 4PRO plokštėms tokio specialaus paruošimo nereikia. Palyginimui, jei montavimo plotas siekia maždaug 100 kv. m, pasirinkę 4PRO vien šiame darbų etape sutaupote apie 36 minutes.

Dar vienas dėmesio vertas 4PRO plokščių privalumas – siūlių įrengimo medžiagų taupymas. Lyginant su standartinėmis plokštėmis, sutaupoma apie 23 proc. siūlių glaisto ir apie 15 proc. baigiamojo glaisto per visą montuojamą paviršių. „Pjautų briaunų užglaistymas reikalauja ilgo ir tikslaus darbo, o ypač nemėgstamo ir purvino darbo – paviršiaus šlifavimo. 4PRO plokštes pasirinkę rangovai pabrėžia daug mažesnes medžiagų išeigas ir darbų atlikimo švarumą“, – sako ekspertas.

4 pro miegamasis

Pasak A. Misiūno, 4PRO plokštės leidžia lengvai armuoti visas siūles nesukant galvos dėl paviršiaus iškilumų. „Šiame segmente rinkoje 4PRO plokštės konkurencijos neturi, nes patys dirbdami su šio modelio plokštėmis sutaupėme ne mažiau 20 proc. paviršiaus paruošimo dažymui laiko ir ženklų kiekį išlyginamųjų mišinių, kurie reikalingi kruopščiai kelis kartus lyginant paviršiaus nelygumus, susidarančius dviejų armuojamų įprasto gipso kartono plokščių siūlėse“, – sako apdailosgrupe.lt atstovas.

Plokštės 4PRO puikiai tinka didelių, gerai apšviestų paviršių aptaisymui patalpose, kurioms keliami aukšti eksploatacijos ir estetikos reikalavimai, t.y. galerijose, sporto paskirties objektuose, mokyklose, ligoninėse, kino teatruose, pasyviuose pastatuose. Šiuo metu prekyboje galima rasti standartines ir padidinto atsparumo drėgmei plokštes.

Saint-Gobain“ – tai viena didžiausių pramonės korporacijų, patenkanti į pirmąjį pramonės įmonių šimtuką pasaulyje. Viena iš daugelio „Saint-Gobain“ veiklos sričių – gipskartonio plokščių bei gipskartonio sistemų montavimo priedų (profiliai, detalės, glaistai, tinkai ir t.t) gamyba ir pardavimas. „Saint-Gobain“ koncernas yra gipskartonio plokščių gamybos lyderis pasaulyje.

UAB „Saint-Gobain statybos gaminiai“ Lietuvoje atstovauja šio koncerno gipskartonio plokščių gaminius su GYPROC, RIGIPS ženklais.